Madencilikte Otonom Malzeme Taşıma

Madencilikte Otonom Malzeme Taşıma

Madencilik endüstrisinde sürücüsüz araçların, denetim robotlarının ve araçlara özgü özel ağların (VANET’ler) kullanımının, veri toplama ve alışverişi, yerelleştirme, çarpışma uyarısı ve iyileştirme için güncel trafik için önemli fırsatlar yaratması beklenmektedir. hem çalışanların güvenliğini hem de verimliliği artırır.

Bu yazıda, kapalı alanlarda 5.9 GHz’de büyük ölçekli solma kanalının bir incelemesini sunuyoruz. Ardından, bir yeraltı madenindeki VANET uygulamaları için DSRC alıcı performansı gereksinimleri hesaplanır. Bu makale aynı zamanda, üç mevcut yönlendirme protokolünün genel performans değerlendirmesini, yani araç ortamları için acil durum mesajı yayma (EMDV), geliştirilmiş çok-sekmeli araç yayını (MHVB), ve aktif güvenlik uygulamaları için verimli yönlü yayın (EDB). Son olarak, yeraltı maden galerilerindeki işbirliğine dayalı çarpışma uyarısı için bu üç yönlendirme protokolünün karşılaştırmalı bir çalışması değerlendirildi.

Madencilikteki değer yaratıma önem kazanmıştır. Madencilerin malzemeyi ne kadar iyi taşıdığı, malzemeyi daha verimli bir şekilde taşıdğı, bilgiyi ne kadar iyi topladığını ve buna göre ne kadar iyi taşıma işini tamamladığı değer kazanmıştır. Ancak daha yapılacak çok şey var.

Madencilik İçin Elektrikli ve Robotik Araçlar