Akıllı Madencilik

Akıllı Madencilik

Madencilik ekipmanına uygulanan yükler ve zorlamalar sık ​​sık arızalara neden olur. Tamircilerin şantiyeye taşınması, ardından yeraltına veya yer üstü maden alanına taşınması gerekir ve bu değerli zaman tüketir.

Veri toplamak ve makineler arasında iletişimi sağlamak için makinelere sensörlerin yerleştirilmesi giderek daha ekonomik ve erişilebilir hale geliyor. Madencilik şirketleri halihazırda büyük miktarda veri üretiyor ve makineler, süreçler ve cevher yapıları hakkında verileri işlemek artık daha önemli.

Jeo modelleme, günlük planlama ve kestirimci bakış gibi karmaşık madencilik işleri, madencilik için akıllı analitik yazılım paketleri tarafından giderek daha fazla ele alınırken, akıllı telefonlar ve diğer elde taşınır cihazlar, çalışanların yalnızca birbirleriyle değil, makinelerle etkileşim kurma şeklini de geliştirdi. İş kıyafetleri, çalışanların konumlarını ileten ve tehlikeli durumlar hakkında uyarıları tetikleyerek güvenlik sonuçlarını iyileştiren sensörler ile giyilebilir teknolojiler haline geldi.

Akıllı madencilik planlaması