Madencilikte İşlemleri Kolaylaştırma

Madencilikte İşlemleri Kolaylaştırma

Üretkenlik ve operasyonel mükemmellik, mineral endüstrisinde rekabetçi kalmanın anahtarıdır. Bunun için modern bilgi teknolojisi yeni olanaklar sunmaktadır:

Dünyanın önde gelen maden şirketleri, daha düşük personel ve operasyonel maliyetlerle mineral seviyelerini artırmak için sürekli olarak son teknoloji BT teknolojilerine yatırım yapmaktadır. 

Daha fazla esneklik, iyileştirilmiş karar verme, daha kısa sistem arıza süresi ve daha az verimsiz saatler için size özel tasarlanmış ÜYS (Üretim Yürütme Sistemi) çözümleri gerekir.

Madenlerden demiryollarına ve liman tesislerine kadar tüm değer zincirinizde ve tüm tesislerde kapsamlı şeffaflık elde edilir. Somut bir ifadeyle, tüm sitelerdeki işletim performansı göstergeleri görüntülenebilir ve birbiriyle karşılaştırılabilir. Bunu mümkün kılmak için, MES çözümlerimiz büyük miktarda gerçek zamanlı veriyi işleyebilir ve aynı anda binlerce kullanıcıya hizmet verebilir.

Otomasyon sistemleriyle yüksek düzeyde entegrasyon, veriler anında ve güvenilir bir şekilde sağlandığından ve yazma gibi daha az manuel çalışma gerektiğinden, verimsiz saatleri azaltır. Ek olarak, tek bir sistem kavramların, iş akışlarının, ve şirketin farklı birimlerindeki göstergeler.

Bu birimlerin tüm operasyonel uzmanlığı dijital bir veritabanında toplanacak ve en iyi uygulamaların kopyalanması ve dahili kıyaslama yapılır.