“ Malatya Maden Potansiyeli Değerlendirme ” Paneli Yapıldı

Malatya Sanayi ve Ticaret Odası, Maden Mühendisleri Odası ve İnönü Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen “Malatya Maden Potansiyelinin Değerlendirilmesi” konulu panel geniş katılımla yapıldı.


Malatya Sanayi ve Ticaret Odası 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya. Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Hasan Özkan, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, MTA Orta Anadolu 4. Bölge Müdürü Uğur Çakar, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Başkanı Murat Cengiz, Mastöb Şube Başkan Yardımcısı ve İş adamı Deniz ŞAHİN, İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Sis, Maden mühendisleri Odası Diyarbakır Şube Başkanı Deniz Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.

Ak Parti milletvekili Öznur Çalık ise “Malatyalı siyasiler olarak biz sizin emrindeyiz. Siz üreten, geliştiren, çalışan ve Malatya-Türkiye ekonomisine katkıda bulunan iş adamlarımız olarak bize Malatya için yapılacak ne varsa, projelerinizle gelin biz elimizden ne gelirse o desteği sonuna kadar verelim. Her mühendislik odası, he ticaret odası kendi alanını çalışırsa bizler de bildiğimiz alanlarda çalışır, bilmediğim alanlarda sizlerin bizlere sunduğu projelerle elimizden gelen her türlü desteği veririz. 

İnönü Üniversitesi Madencilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Sis,” Madenlerini işleyen ülkeler gelişmiş ülkelerdir. Madenlerini işletmişler satmışlar para kazanmışlar. Kazandıkları paralarla hem eğitime hem de sağlığa yatırımlar yapmış geleceklerini garantiye almışlar. Bizimde madenlerimizi işleyerek yatırımı geleceğimize yapmamız gerekiyor.” İfadelerini kullandı.”

Maden Mühendisleri odası Malatya Şube başkanı Mad. Müh. Ali FIRAT ; Etkinlikte emeği geçen Murat Erdemoğlu hocamıza, Hikmet Sis hocamıza,Mustafa Bozdoğan’a, Nezihat Akyıldız’a, Ali Seydi Önal’a, Bahar Gür’e,Deniz Şahin’e ve katılımları ile güç veren tüm meslektaşlarıma tekrar tekrar teşekkür ediyorum

Etkinlik sonrası yemeğe geçildi.