Maden Türkiye 2018 Fuarı’nda Malatya’da Yerini Aldı

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü, Maden Türkiye 2018 Fuarı’na katılarak stand açtı.

BÖLGEMİZDE MADENCİLİK İVME KAZANACAK

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Maden Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi  Prof.Dr.Hikmet SİS,Fuardaki Standın ziyaretçilerden ve  katılımcılardan yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Üniversite -Sanayi işbirliği konusunda ziyaretçilere bilgi verildiğini, Bölgedeki madencilerin,üniversite sanayi iş birliği konusunda yeni adımlar atılması konusunda talepleri değerlendirildi. 

MADENCİLİK SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR

İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü Bölüm başkanı Prof.Dr.Murat ERDEMOĞLU, Bölüm olarak Teknolojiyi,Sektördeki gelişmeleri ve Uluslararası Yenilikleri takip ettiklerini, Ülkemizde daha verimli ve daha doğru madencilik için çözümler ürettiklerini söyledi. Maden Mühendisliği Bölümüz  gerek teknik altyapının yeterliliği, gerek Akedemik kadronun paydaş odaklı çözümleri, gereksede Özel sektörlere girişimcilik ve Arge konularında büyük katkılar sağlamaktadır,dedi.

Malatyalı işadamı ve aynı zamanda Maden Mühendisliği öğrencisi olan Deniz ŞAHİN ise İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünün Sanayi ve Ekonomiye büyük katkı sağladığını, Bölgesel gelişmeler için Arge ve Projeler hazırladığını, Hem sanayici hem Bölüm öğrencisi olarak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünün Malatyamıza ve Bölgeye katkılarının gözle görünür derecede büyük olduğunu söyledi.